Dodany: 2012-07-05 08:48:15

 

GuzmaniaGuzmania to nie moda na nabijanie sobie guzów, to roślina doniczkowa pochodząca z rejonów rozciągających się od Ameryki Południowej po Środkową. Lubi tropikalne dżungle w których jest epitafem lub naziemną rośliną, daje piękne kwiaty.

 

Może mieć lejkokształtne rozety których wysokość dochodzić może do 80 cm. Cechuje się gładkobrzegimi liśćmi, kwiaty pojawiają się na szczycie liści, i mają różne odcienie. Są też gatunki bezlistne jako ciekawostkę dodaje pracownik kwiaty szczecin.

 

Jej rodzaje, gatunki, odmiany są niesamowicie zróżnicowane i odmienne od siebie mogą odbiegać od siebie w znaczącym stopniu, przyznaje szef kwiaty szczecin co bywa dużym zaskoczeniem. Jeśli chcemy cieszyć się pięknie kwitnąca guzmanią musimy przybliżyć jej warunki jakie panują w dżungli tu w Polsce zaznacza pracownik kwiaty szczecin. Jak tego dokonać najlepiej po prostu zapewnić jej wilgotne i ciepłe okno dachowe, ale są dwie odmiany dobrze znoszące warunki pokojowe. To rzadkość w przypadku guzmanii zaznaczają specjaliści z kwiaty szczecin.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Guzmania
Nick: