Dodany: 2012-07-05 08:58:27

 

CyklamenCyklamen jest kolejną rośliną dość piękną o niewielkich rozmiarach i pięknym kolorze liści i kwiatów. To bardzo ważne i cenne dla ogrodników i amatorów i nie tylko. Kwitnie zimą co przysparza nieco radości tą smutną porą roku, niestety mamy pewien problem hodowlany aby cyklamen nie zginął w ciągu kilku dni musimy go dobrze zaklimatyzować zaznacza szef kwiaty szczecin.

 

Najpierw musimy trzymać go w chłodnym miejscu i nadać mu w dobrą wilgotność powietrza np. przez pojemnik z torfem. Cyklamen żyje dłużej gdy przetrzymamy go w chłodniejszym pomieszczeniu, im chłodniejsze tym dłużej nam pożyje. Rodzina cyklamen to ponad 16 gatunków pochodzenia śródziemnomorskiego, nazwa jest pochodzenia łacińskiego, do Polski trafił z Azji Mniejszej odkryty go tam w 1731 roku.

 

Bazowy gatunek ma małe delikatne kwiaty i zielone liście przyznają szefowie kwiaty szczecin. Obecnie liście są na tyle zmodyfikowane, że mogą przybierać barwy: różowe, fioletowe, łososiowe, szkarłatne, ciemnoczerwone. Liście cyklamenu mają srebrzyste, marmurkowe wzory zaznaczają szefowie kwiaty szczecin..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cyklamen
Nick: