Dodany: 2012-07-05 09:03:19

 

Sępolia fiołkowaSępolia fiołkowa to inaczej mówiąc fiołek afrykański w Polsce jest pochodzenia Afrykańskiego dokładnie precyzując to Południowo-Wschodniego, nazwa jest myląca nie ma nic wspólnego z fiołkiem raczej więcej z skrętnikami i gloksyniami.

 

To pewna ciekawostka którą zdradza nam szef kwiaty szczecin. Jej wysokość dochodzi do 25 cm i ma ciemnozielone, mięsiste liście, pokryte drobnymi włoskami. Kwiaty są zebrane w luźne pęki, są pojedyncze, strzępiaste. Sępolia fiołkowa pokazuje nam fioletowe, niebieskie lub różowe, bordowe a nieraz dwubarwne kwiaty wyznaje pracownik kwiaty szczecin.

 

W kwiaty szczecin znajdziemy wszystkie odmiany sępolii to niesamowita zaleta tego miejsca możemy podjeść do obsługi i zapytać się o praktyczne porady hodowlane co jest rzadkością, warto postawić na najlepszych. O dziwo roślina ta nie przepada za mocno nasłonecznionymi miejscami, woli rozproszone światło podkreśla specjalista kwiaty szczecin. Gdy mimo to przesadzimy ze słońcem powinniśmy liczyć się z żółtymi plamami na słońcu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sępolia fiołkowa
Nick: