Dodany: 2012-07-13 09:36:22

 

Jak prawidłowo założyć trawnikTrawnik to wszechobecny element ogrodu czy działki. Trawnik tworzy tło czy to dla upraw czy hodowli. Trawnik musi być dobrze przemyślany i uporządkowany, wszystko po kolei mówi szef zakładanie ogrodów lublin.

 

W firmie zakładanie ogrodów lublin niemal każdy może nam pomóc założyć trawnik. Trawę siejemy na gołej, ziemi, jeśli takiej nie mamy musimy posłużyć się środkiem chemicznym do wypalania chwastów. Po tak przygotowanym gruncie można siać trawę w regularnych odstępach następnie podlewać, doglądać i czekać aż wzejdzie.

 

To jedna z dostępnych metod inne to np. ułożenie specjalnej maty z sadzonkami trawy i dokładnym wygładzeniu, rozciągamy i podlewamy, dbamy o nią jak najlepiej się da. Końcowym etapem jest odpoczynek po pracy i czekanie na rezultaty. Trawnik nie wymaga pielęgnacji codziennej, wystarczy przycinać go kilka razy w roku głównie w sezonie letnim musimy robić to znacznie częściej, deszcze i upały służą trawie. Warto dbać o trawnik to pierwszy element na działce czy w ogrodzie na który goście zwracają uwagę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak prawidłowo założyć trawnik
Nick: